Modlitby matek a modlitby otců

Modlitby matek

Modlitby matek jsou darem Všemohoucího Boha křesťanským matkám této doby, aby mohly prožívat svoje mateřství v nové radosti a naději.

Modlitební setkání se konají vždy poslední úterý v měsíci od 18:00 hod v kostele sv. Bartoloměje v Jablonném n. Orl.

Při našich setkáních se sjednocujeme v modlitbě za naše děti. Během setkání ukládáme jména našich dětí do košíčku k patě kříže, abychom je nabídly do Ježíšovy péče.

Modlitby matek vede Marta Faitová.

Modlitby otců

Modlitby otců se v jablonské farnosti konají od 17. září 2013. Nejprve jsme se scházeli v kostele Sv. Bartoloměje a na chladnějších měsících na faře. V posledních letech využíváme prostoru kaple Kristova hrobu a v zimním období na faře v prostoru dětské skupiny Brouček.

Modlitební setkání se konají zhruba jednou za měsíc, pokud to jde tak první čtvrtek, ale je lépe se přímo spojit s organizátorem MO – Jožkou Fišerem a konkrétní termín si u něho ověřit. Začátek je večer v 19 hodin a trávíme společně zhruba 45 až 75 minut.

Přijďte mezi nás - potkávat se ve sdílení, v diskusích a v modlitbě.

Přijít může každý muž – otec budoucí, stávající i ten, koho jeho děti předešly do nebeského království. Přijít samozřejmě může i jakýkoli otec duchovní. Určitě neodmítneme i otce, kteří mají svá místa v jiných církvích a společenstvích nebo ty, kteří zatím cestu do žádného nenalezli.

Upřímná modlitba nás dokáže změnit a pomoci nám při spoustě neřešitelných situací a problémů. V Modlitbách otců se snažíme spolupracovat s Pánem na obnově otcovství skrze modlitbu. Hlavním prvkem spirituality tohoto hnutí je nabídnout otcům hledání Boží vůle v jejich životech prostřednictvím úplného odevzdání se do Hospodinových rukou - v plné důvěře v Jeho plány.

Denní modlitba otců

Pane, náš Bože,

děkujeme Ti za dar otcovství.

Prosíme Tě o pomoc, když máme potíže

a když selháváme ve svém poslání milovat a chránit naše rodiny.

Chceme se odvrátit od věcí, které nás od Tebe oddělují.

Prosíme Tě,

provázej nás v našem životě a veď nás ve všem, co děláme.

Pane,

dej nám radu a sílu, abychom naplnili naše poslání

a přijali naše pravé místo ve společnosti jako otcové

podle příkladu sv. Josefa, muže Panny Marie.

Prosíme Tě, Pane,

o ochranu všech žen a dětí, které jsi svěřil do naší péče.

Prosíme Tě, chraň je před jakýmkoliv zlem a špatnými vlivy.

Pane, prosíme, žehnej Modlitbám matek, Modlitbám otců

a Dětem víry, ať nás všechny i nadále vede Duch svatý.

Článek o Modlitbě otců na našem webu.